Mapa parku i trasa na polskie Malediwy

Tutaj pokażę Ci jak dostać się na polskie Malediwy samochodem, pociągiem lub autobusem

Mapa parku i trasa na polskie Malediwy

Mapa polskich Malediwów

Wycieczkę można odbyć jako wycieczkę jednodniową, ale będąc w Jaworznie, zrób sobie przerwę, prześpij się tutaj w ładnym i tanim hotelu, a następnego dnia wybierz się na kolejną wycieczkę w okolice.

Kliknij na obrazek, aby powiększyć.

Jak dostać się na polskie Malediwy?

Samochod / Pociąg / Autobus

Nie będę wchodził w szczegóły, w dzisiejszych czasach każdy ma mapę w telefonie, więc znalezienie trasy dla nikogo nie jest problemem. Możesz bezpośrednio w wyszukiwarce wpisać miasto Jaworzno lub Park Gródek lub adres parkingu:

Jana III Sobieskiego 61, 43-602 Jaworzno, Polsko

Samochodem z Katowic

Pociągiem:

Kupując bilet powiedz, że chcesz jechać do Jaworzna Szczakowa. Z dworca na początek Parku Gródek dzieli go 20-minutowy spacer.

Autobusem:

Jeśli wolisz autobus, możesz wsiąść do Flixbusa do Katowic z Ostrawy Flixbusem do Katowic (przystanek Katowice Sądowa) i dalej pociągiem do Jaworzna Szczakowa. Z Katowic do dworca kolejowego trzeba dojść około 10 minut (nie martw się, nie zgubisz się, przystanki autobusowe znajdują się w zasięgu wzroku), a następnie jedziesz pociągiem 20 minut.

Uwagi

One thought on “Mapa parku i trasa na polskie Malediwy

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Po prostu super artykuł. Będę polecał to miejsce i często tu zaglądał, żeby przejrzeć nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przed dodaniem pytania sprawdź, czy nie padła już odpowiedź w dyskusji, dzięki.

Další tipy na výlet

Nejnovější komentáře

Czego nie przegapić?

W parku jest kilka szlaków turystycznych, są opcje dla rowerzystów i rolkarzy. Bardzo urokliwe są spacery po górnej części skał.

Park Podleze

Park Podleze

Altany z ławeczkami, place zabaw czy miejsca do jazdy na rolkach. Możliwość spaceru z pupilem po specjalnie zaprojektowanym, ogrodzonym wybiegu z przeszkodami.

Geosfera

Geosfera

Centrum Edukacji Geologicznej i Ekologicznej – czyli GEOsfera. Znajdą tu Państwo place zabaw dla dzieci, platformę widokową, salę multimedialną czy amfiteatr.

Park Angielski

Park Angielski

Strefa chilloutu, strefa dla mamy i dziecka, dla zakochanych czy strefa aktywnego wypoczynku to tylko niektóre z atrakcji najmłodszego parku w mieście – Anglický park. W każdej ze stref znajdują się elementy, które tworzą klimat danego zakątka parku. Znajdziesz tu szerokie ulice spacerowe.

Park Gródek

Park Gródek

Godne polecenia są zwłaszcza dwa zbiorniki wodne: Wydra i Orka o charakterystycznym turkusowym kolorze. Zbiornik Orka o głębokości 18,5 m z dwoma zanurzonymi pogłębiarkami i łódką jest jednym z ciekawszych obiektów dla nurków (jest prywatna baza nurkowa). Wręcz przeciwnie, przez zalew Wydra prowadzi charakterystyczna kręta ścieżka, dzięki której można podziwiać okolicę od strony wody.

Jaworzno

Jaworzno

Zielone serce centrum miasta. Na terenie KWK „Kościuszko” powstała miejska strefa rekreacji – wodny plac zabaw, tradycyjny plac zabaw dla dzieci, zacienione pergole z ławeczkami i dużo zieleni.

Leć na wakacje z Katowic

Wypróbuj super last minute wyjazd jutro i zaoszczędź.

Polskie Malediwy - Park Gródek

Ostatnie komentarze

Polskie Malediwy (Polské maledivy) Oficjalna strona miasta Jaworzno: https://www.jaworzno.pl/