Park Gródek - Polskie Malediwy

Godne polecenia są zwłaszcza dwa zbiorniki wodne: Wydra i Orka o charakterystycznym turkusowym kolorze. Zbiornik Orka o głębokości 18,5 m z dwoma zanurzonymi pogłębiarkami i łódką jest jednym z ciekawszych obiektów dla nurków (jest prywatna baza nurkowa). Wręcz przeciwnie, przez zalew Wydra prowadzi charakterystyczna kręta ścieżka, dzięki której można podziwiać okolicę od strony wody.

Park Gródek - Polskie Malediwy

Park Gródek nazywany polskimi Malediwami

Park Gródek jest obecnie najbardziej znanym parkiem w Jaworznej. Lazurowa woda i kładka na zbiorniku wodnym Wydra to najczęściej fotografowane miejsca. Kolejne miejsce odzyskane z terenów poprzemysłowych nazywane jest przez odwiedzających park „polskimi Malediwami”. To idealne miejsce na spacer z całą rodziną

Arboretum Park Gródek w Jaworznie obejmuje wyrobiska dawnej kopalni Cementowni Szczakowa (eksploatowanej ok. 1880-1990) o powierzchni 58,54 ha. Mimo postindustrialnego pochodzenia jest to obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych. Występuje tu mozaika naturalnych biotopów: ciepłolubne trawniki, łąki, biotopy skaliste, mokradła, zbiorniki wodne, lasy, dęby. Ukształtowanie terenu z licznymi punktami widokowymi czyni ten obszar niezwykle atrakcyjnym krajobrazowo.

Godne polecenia są zwłaszcza dwa zbiorniki wodne: Wydra i Orka o charakterystycznym turkusowym kolorze. Zbiornik Orka o głębokości 18,5 m z dwoma zanurzonymi pogłębiarkami i łódką jest jednym z ciekawszych obiektów dla nurków (jest prywatna baza nurkowa). Z drugiej strony przez zalew Wydra prowadzi charakterystyczna kręta ścieżka, dzięki której spacerujesz po wodzie.

Duże plusy parku

 • Cena. Wstęp do Parku Gródek jest bezpłatny
 • Możesz tu spacerować z psami, ale uważaj, muszą być na smyczy, a jeśli wiesz, że masz agresywnego psa, załóż mu kaganiec
 • Park jest dostępny dla dzieci, wózków dziecięcych, osób na wózkach inwalidzkich, prawie dla wszystkich
 • Park jest otwarty 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, więc do parku można wybrać się nawet wieczorem

Czego nie możesz zrobić?

 • Nie wjeżdżaj na ten teren samochodem, motocyklem ani czymkolwiek innym, co hałasuje
 • Nie rozpalaj ognia
 • Nie rób bałaganu (wszędzie spotykam wielu idiotów, którzy biorą przekąskę do plecaka, nie ma w tym nic złego, ale zamiast ją zjeść i włożyć śmieci z powrotem do plecaka, rzucają je na ziemię, ja mam nadzieję, że nie jesteś jedną z tych osób z demencją)
 • Zakaz obozowania
 • A co najważniejsze, zakaz kąpieli

Park Gródek w Polsce w 4k

Parkowanie w parku? 15 złotych

Na polskich Malediwach czekają na Ciebie dwa stosunkowo duże parkingi. Pierwsza zlokalizowana jest tuż za przystankiem PKM „Pieczyska Centrum Nurkowe”, przy ulicy Jana III Sobieskiego. Drugi parking znajduje się tuż przy ul. Jaworowej, w pobliżu miejskiego cmentarza.

Jeśli mogę doradzić, wybierz drugi parking przy parku Gródek. Bo idąc w stronę Parku Gródek będziecie mieli okazję podziwiać skały.

Współrzędne GPS obu parkingów na polskich Malediwach:
50°14’01.5″N 19°18’45.0″E (první parkoviště)
50°14’06.6″N 19°18’11.4″E (druhé parkoviště)

Adres

Park Gródek
ul. Płetwonurków, Jaworzno
GPS: 50°13’34N, 19°19’0E

Podobne wyszukiwania

 • Park Gródek Jaworzno cena biletu
 • Park Gródek Polskie Malediwy
 • Polskie Malediwy Jaworzno trasa
 • Park Gródek Jaworzno jak dojechać
 • Polskie Malediwy domki
 • Polskie Malediwy Adres
 • Polskie Malediwy trasa
 • park gródek – jaworzno zdjęcia

Park Gródek

Uwagi

One thought on “Park Gródek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przed dodaniem pytania sprawdź, czy nie padła już odpowiedź w dyskusji, dzięki.

Czego nie przegapić?

W parku jest kilka szlaków turystycznych, są opcje dla rowerzystów i rolkarzy. Bardzo urokliwe są spacery po górnej części skał.

Park Podleze

Park Podleze

Altany z ławeczkami, place zabaw czy miejsca do jazdy na rolkach. Możliwość spaceru z pupilem po specjalnie zaprojektowanym, ogrodzonym wybiegu z przeszkodami.

Geosfera

Geosfera

Centrum Edukacji Geologicznej i Ekologicznej – czyli GEOsfera. Znajdą tu Państwo place zabaw dla dzieci, platformę widokową, salę multimedialną czy amfiteatr.

Park Angielski

Park Angielski

Strefa chilloutu, strefa dla mamy i dziecka, dla zakochanych czy strefa aktywnego wypoczynku to tylko niektóre z atrakcji najmłodszego parku w mieście – Anglický park. W każdej ze stref znajdują się elementy, które tworzą klimat danego zakątka parku. Znajdziesz tu szerokie ulice spacerowe.

Park Gródek

Park Gródek

Godne polecenia są zwłaszcza dwa zbiorniki wodne: Wydra i Orka o charakterystycznym turkusowym kolorze. Zbiornik Orka o głębokości 18,5 m z dwoma zanurzonymi pogłębiarkami i łódką jest jednym z ciekawszych obiektów dla nurków (jest prywatna baza nurkowa). Wręcz przeciwnie, przez zalew Wydra prowadzi charakterystyczna kręta ścieżka, dzięki której można podziwiać okolicę od strony wody.

Jaworzno

Jaworzno

Zielone serce centrum miasta. Na terenie KWK „Kościuszko” powstała miejska strefa rekreacji – wodny plac zabaw, tradycyjny plac zabaw dla dzieci, zacienione pergole z ławeczkami i dużo zieleni.

Leć na wakacje z Katowic

Wypróbuj super last minute wyjazd jutro i zaoszczędź.

Polskie Malediwy - Park Gródek

Ostatnie komentarze

Polskie Malediwy (Polské maledivy) Oficjalna strona miasta Jaworzno: https://www.jaworzno.pl/