Geosfera - Polskie Malediwy

Centrum Edukacji Geologicznej i Ekologicznej – czyli GEOsfera. Znajdą tu Państwo place zabaw dla dzieci, platformę widokową, salę multimedialną czy amfiteatr.

Geosfera - Polskie Malediwy

Geosfera – Centrum Edukacji Geologicznej i Ekologicznej. Znajdą tu Państwo place zabaw dla dzieci, platformę widokową, salę multimedialną czy amfiteatr.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Geologicznej GEOSfera w Jaworznie zlokalizowany jest w niecce dawnego kamieniołomu wapienia Sadowa Góra. Podczas wydobywania wapienia odkryto warstwy skał zawierające liczne szczątki szkieletowe szkarłupni, mięczaków, głowonogów, ryb, a nawet kości prehistorycznego gada Nothosaurus sprzed 230 mln lat.

Dlatego jednym z głównych celów działalności Ośrodka jest edukacja ekologiczna oparta na zdobywaniu wiedzy, doświadczenia i kształtowaniu prawidłowych zachowań ekologicznych. Ośrodek posiada zaplecze do organizacji imprez artystycznych i rekreacyjnych (sala multimedialna, amfiteatr, grill i plac zabaw dla dzieci).

Wstęp do Geosfery jest bezpłatny. Cały teren jest oświetlony, dzięki czemu można go zwiedzać o każdej porze, nawet w nocy.

Dojazd do Centrum możliwy jest komunikacją miejską (PKM Jaworzno – linia 304 – przystanek „GEOsfera” – autobus przystosowany dla osób niepełnosprawnych), w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum dostępne są bezpłatne miejsca parkingowe umożliwiające dojazd własnym środkiem transportu.

Toaleta dla osób na wózkach inwalidzkich znajduje się w budynku OEEG GEOsfera.

W centrum znajdują się plansze z opisami roślin w alfabecie Braille’a.

Kontakt:

adres: ul. Św. Wojciecha 100, 43-600 Jaworzno

GPS: 50.226903746201614, 19.271915340419728

tel. 518 302 011

Uwagi

One thought on “Geosfera

  1. To wspaniale, że istnieje miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą uczyć się więcej o ekologii i geologii, jednocześnie bawiąc się i odpoczywając. Mam nadzieję, że spotkam tam również ślimaki afrykańskie, których jestem wielkim fanem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przed dodaniem pytania sprawdź, czy nie padła już odpowiedź w dyskusji, dzięki.

Czego nie przegapić?

W parku jest kilka szlaków turystycznych, są opcje dla rowerzystów i rolkarzy. Bardzo urokliwe są spacery po górnej części skał.

Park Podleze

Park Podleze

Altany z ławeczkami, place zabaw czy miejsca do jazdy na rolkach. Możliwość spaceru z pupilem po specjalnie zaprojektowanym, ogrodzonym wybiegu z przeszkodami.

Geosfera

Geosfera

Centrum Edukacji Geologicznej i Ekologicznej – czyli GEOsfera. Znajdą tu Państwo place zabaw dla dzieci, platformę widokową, salę multimedialną czy amfiteatr.

Park Angielski

Park Angielski

Strefa chilloutu, strefa dla mamy i dziecka, dla zakochanych czy strefa aktywnego wypoczynku to tylko niektóre z atrakcji najmłodszego parku w mieście – Anglický park. W każdej ze stref znajdują się elementy, które tworzą klimat danego zakątka parku. Znajdziesz tu szerokie ulice spacerowe.

Park Gródek

Park Gródek

Godne polecenia są zwłaszcza dwa zbiorniki wodne: Wydra i Orka o charakterystycznym turkusowym kolorze. Zbiornik Orka o głębokości 18,5 m z dwoma zanurzonymi pogłębiarkami i łódką jest jednym z ciekawszych obiektów dla nurków (jest prywatna baza nurkowa). Wręcz przeciwnie, przez zalew Wydra prowadzi charakterystyczna kręta ścieżka, dzięki której można podziwiać okolicę od strony wody.

Jaworzno

Jaworzno

Zielone serce centrum miasta. Na terenie KWK „Kościuszko” powstała miejska strefa rekreacji – wodny plac zabaw, tradycyjny plac zabaw dla dzieci, zacienione pergole z ławeczkami i dużo zieleni.

Leć na wakacje z Katowic

Wypróbuj super last minute wyjazd jutro i zaoszczędź.

Polskie Malediwy - Park Gródek

Ostatnie komentarze

Polskie Malediwy (Polské maledivy) Oficjalna strona miasta Jaworzno: https://www.jaworzno.pl/